2009 m. gegužės 12 d., antradienis

Tuštuma išstumianti kitą tuštumą

Tyla, matyt, iššaukta gero oro, verčia  mane parašyti apie šį bei tą. Apie eilinį įspūdį, vėlai realizuoto užsispyrimo realizaciją.  Kai pažadų įvykdymą nukeli vėlesniems laikams ir  vėliau, progai pasitaikius...

Taigi toks vienas atvejis, kai su virtuliais bičiuliais kalbėjome apie vieną pasirodžiusį Jų akiratyje  žurnalą "Miesto IQ" pavadinimu.  Dar klausiau zabados, ar galima jį kur nusipirkti. Ir būten pirmiausia dėl zabados ir jo  teksto jame, juo susidomėjo, beje.

Pasirodo galima Maxima XX dydžio parduotuvėje nusipirkti, ir ne tik TOP 5 miestuose. Taigi kaip ir Vilnis, niekada nekreipdavau dėmesio į  žurnalų lentynas, tačiau tai atsitiko tarp lentynų susidūrus su žmogumi, stūmusiu pilną vežimą prekių , su kuriuo prasilenkiant žvilgsnis praslydo pro tą lentyną ir pakliuvo tiesiu taikymu į šio žurnalo dislokacijos vietą. Taip įsigijau 2009 metų balandžio numerį.

O žvilgsnis, ko gero, užkliuvo dėl  viršelyje esančio žmogaus nuotraukos.  Taigi "kalčiausias"  S.Parulskis, man "pardavęs" šį žurnalą.:) (Įdomu būtų paklausti redakcijos darbuotojų, su kokiu žurnalo viršeliu geriausiai sekėsi parduoti žurnalą?) Prie to pačio pasakysiu, kad buvau nuėjęs į tinklapį ir užpildžiau anketą, kurioje vienas iš prašymų buvo įvertinti  žurnalo viršelius. :)

Trumpai apie šį žurnalą ir nr. Pirmiausia pažymėsiu: man patinkančios kokybės popierius, neblizgus, matinis. Malonu laikyt rankose.Teminis žurnalas, šįkart kavinių, kavinių kultūros, kavos tema. Keletas žinomesnių žmonių tekstų į temą:  po Šerelytės, Užkalnio pavardėmis.  K.Navakas apžvelginėja 6 Kauno briaunas.Ir ne tik, bet ir atliko keletos knygų apžvalgą. Panašaus formatu, glaudinta info, sudėtos žinutės apie knygas, kiną, muziką (Garsas), teatrą, koncertus. Pabaigoje - teatrų, parodų, klubinių koncertų, kino premjerų anonsai TOP 5miestuose. Diapazonas platus: šiek tiek , pavyzdžiui, apie svingą penkiasdešimtųjų Vokietijoje  ir kai kas apie reivo renginį šiais laikais. Yra ir kitų tekstų, man iki šio nežinomų autorių, bet tai ne minusas, greičiau atvirkščiai.  Nors neaišku, kas iš tikrųjų po tomis pavardėmis gali būti pasislėpęs... :) 

Keletas straipsnių apie meną ir architektūrą. Reikalingos temos, mano nuomone. Man tinka, aš  už jas.

Radau  Seasick Steve. Ačiū atskiras.

Ir žinoma - interviu su Sigitu Parulskiu. Iš čia ir pavadinimas  šiam tekstui.   Nelabai daugiau ką pasakysiu, nes daugumoje atvejų jo mintys man labai artimos. Esu pernelyg nekritiškas jo atžvilgiu. Mėgaujuosi jo tekstais ir viskas, toliau rašyti apie tai - jau būtų nereikalingos, nei jam nei Jums, liaupsės. :)

Išvada: jei dabar paprašytų parekomenduoti žurnalą, manau, kas jau turėčiau ką atsargiai pasiūlyti. Vis tik vieną numerį teperskaičiau. 

Be to jis kainuoja tiek, kiek 2 lrytai, 2 respublikos ir kitos, čia neįvardintos tuštumos. :)

Nors ne, įžeisti jų sulygindamas su tais, nenorėčiau. Visgi jistikrai  vertas tų pinigų, kuriuos sumokėjau. O tai jau manau, šioks toks, jų teikiamos "tuštumos" įvertinimas. :)

4 komentarai:

 1. Apie gražų orą tai, turbūt, juokauji. Lijo pusę dienos, o ir šilumos ne itin daug.

  O dėl žurnalo tai pritarčiau, neblogas žurnaliukas. Tinka pavartymui, galima pasidėti ant stalo, kultūringai atrodo.

  (Va, priminei, truputį netgi susigėdau. Priminei, kad guli, taip ir neperskaičiau viso, tik perverčiau, į paveiksliukus pavėpsojau, pasidėjau, o paskui užkasiau senais brėžiniais, tai net ir snobiško "kultūringo stalo elemento" vaidmens nebeatlieka, nes nebesimato.)

  Jeigu aplamai vartočiau žurnalus- jį įtraukčiau į savo perkamų sąrašą.

  AtsakytiPanaikinti
 2. Dar, turbūt, įtraukčiau į tinkamų žurnalų sąrašą "Kultūros barus".
  Gal ne taip drąsiai, nes jis, aišku, man truputį per moksliškas, bet... Užtai bent jau ne kvailas.

  Šį bei tą, turbūt, jame surasčiau ir man suprantamo.

  Pvz, sprendžiant kad ir iš paskutinio Nr. turinio.... (Beje. Skaičiau kažkur, kad ruošiamasi leist "National Geographic" lietuvišką variantą. Irgi gal tiktų sąrašan...)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Lašas po lašo ir žiūrėk jau vartoji "sveikesnius" produktus! :)
  Iš jaunystės prisimenu, kaip įdomu buvo skaityti MG, Švyturį, nu net ir JG.

  Taigi visai įmanoma, pritariu Tau Fanta,kad ir National Geographic įsigyčiau.

  Dėl oro - tai toks ir juokas čia. Kai prasėdi visą dieną mašinoje arba už darbastalio, tai vėliau į gamtą išbėgi ir eiie po perkūnais tie blogai, jei gryname ore gerai! :)

  Paprasčiausiai, paėmiau suvidurkintą orą, gi nelijo visą mėnesį!O blogaktyvumas pas visus stipriai nugesęs. :)

  AtsakytiPanaikinti
 4. Kokį šeštą kartą įkalbinėjate tą IQ.
  Jei būsiu kada XX - pavartysiu. Įkalbėjote.

  AtsakytiPanaikinti